Jaką suszarkę do włosów kupić? Oto 5 najlepszych w 2019 roku

Suszarka do włosów to na pierwszy rzut oka bardzo proste urządzenie, ot tylko dmucha nagrzanym powietrzem. Jednak dobra suszarka wysuszy włosy szybciej, zadba o to aby się nie elektryzowały i były w dobrej kondycji oraz znacznie ułatwi stylizację włosów. A przy tym będzie wygodna w obsłudze i nie nazbyt głośna. A jeszcze warto wziąć pod uwagę dodatkowe nakładki, zwiększające funkcjonalność suszarki.

Zatem jaka jest najlepsza suszarka do włosów, jaką warto kupić? To w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań, dlatego spędziliśmy 26 godzin aby wybrać 5 najlepszych suszarek, wśród których naszym zdaniem każdy powinien znaleźć idealny model dla siebie.

Aktualizacja październik 2019: zweryfikowaliśmy i uzupełniliśmy cały artykuł. Suszarkę Bosch PHD1151 zastąpiliśmy Philipsem BHD006/00.

Pomijając temat ceny, naszym zdaniem najlepsza suszarka to wyposażona w innowacyjny czujnik wilgotności włosów Philips HP8280/00. Nie jest jednak tania, więc jeśli wolisz wydać mniej, to świetnym wyborem jest też Philips HP8232/00 z funkcją ThermoProtect oraz mocna suszarka Remington D5215 z ulepszonym generatorem jonów. Wszystkie trzy to suszarki z dyfuzorem w komplecie.

Wszystkie trzy mają też dość spore gabaryty. Jeżeli szukasz urządzenia mniejszego, ale wciąż szybko suszącego włosy to najlepsza okazać się może mała i lekka suszarka Babyliss D212E, która mimo swoich rozmiarów ma sporą moc. A jeśli dodatkowo ma być łatwa do spakowania na wyjazdy, to specjalnie pod tym kątem zaprojektowana została suszarka turystyczna ze składaną rączką Philips BHD006/00, która mimo małych rozmiarów jest tak dobra, że może służyć też jako domowa suszarka do włosów.

Poniżej znajdziesz szczegółowe opinie o tych produktach oraz garść porad przydatnych przy dokonywaniu wyboru.

Philips MoistureProtect HP8280/00 – nowoczesna suszarka z jonizacją i dyfuzorem oraz czujnikiem wilgotności włosów

Philips MoistureProtect HP8280/00Wydawać by się mogło, że suszarki to włosów to takie urządzenia, w których trudno wprowadzić jakąś istotną i przydatną innowację. Jak pokazuje Philips MoistureProtect HP8280/00 jednak jest to możliwe! Suszarka ta posiada sprytny czujnik MoisturePerfect, który za pomocą podczerwieni bada włosy i automatycznie dobiera odpowiednią dla nich temperaturę, tak aby nadmiernie ich nie przesuszyć. A gdy wykryje, że włosy są już suche, to zatrzymuje grzanie.

Wg przeprowadzonego przez producenta badania pozwala to zachować 85% poziomu nawilżenia włosów. Co ważne nie jest to tylko marketingowy zabieg, funkcja ta faktycznie działa i łatwo to zweryfikować i zaobserwować różnicę w pracy suszarki.

Philips HP8280/00 posiada też funkcję ThermoProtect, służącą do szybkiego i bezpiecznego suszenia włosów w łagodnej temperaturze. Po jej włączeniu suszarka kontroluje temperaturę nawiewu tak aby nie przegrzać włosów i zapobiec ich niszczeniu. Jest też generator jonów ujemnych, które zapobiegają elektryzowaniu się i puszeniu włosów, oraz przycisk Cool Shot, włączający strumień zimnego (a dokładnie nie nagrzanego) powietrza.

Suszarka jest zaprojektowana z dbałością o szczegóły i prezentuje się efektownie. Dobrze leży w dłoni, choć nie jest mała nie sprawia problemów podczas użytkowania. Kabel jest długi, nie ma problemu z manewrowaniem, a przy rączce znajduje się uchwyt do powieszenia.

W pudełku oprócz suszarki znajdują się również dwie nakładki – dyfuzor, który skutecznie unosi włosy, oraz koncentrator do modelowania.

Suszarka jest wygodna i dość cicha – jak na suszarkę do włosów oczywiście. Potrafi bardzo szybko wysuszyć włosy. Opcję czujnika wilgotności szczególnie docenią osoby mają problem z przesuszającymi się włosami oraz stosujące po suszeniu prostownicę.

Philips HP8280/00 to dość drogi model, ale nie da się ukryć, że ten czujnik to fajne rozwiązanie, które naprawdę działa i się sprawdza. Warto dodać, że zbiera bardzo pochlebne opinie jeśli chodzi o niezawodność.

Plusy Minusy
 • czujnik nawilżenia włosów
 • jonizacja wydmuchiwanego powietrza
 • dyfuzor i koncentrator w zestawie
 • szybkie suszenie
 • efektowny wygląd
 • duża
Cena suszarki Philips MoistureProtect HP8280/00: Zobacz najlepszą cenę.

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 – bardzo dobra suszarka do włosów z jonizacją i dyfuzorem

Suszarka Philips HP8232/00
Suszarka Philips HP8232/00 już na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie, wygląda ładnie i nowocześnie. Ma dużą moc 2200W – nagrzewa się więc rzecz jasna momentalnie i ma silny strumień powietrza, dzięki czemu jest w stanie ekspresowo wysuszyć włosy. Mamy do dyspozycji łącznie sześć ustawień, dzięki trzem stopniom temperatury i dwóm poziomom szybkości nawiewu. Suszarka nie jest nadmiernie głośna, poziom hałasu jest w pełni akceptowalny.

Tak jak wyżej opisana HP8280/00 suszarka ta dysponuje również opcją ThermoProtect, która zapewnia suszenie w łagodnej, optymalnej dla włosów temperaturze. Posiada też jonizator, dzięki któremu włosy się nie elektryzują i nie puszą. W przeciwieństwie do suszarek innych firm jonizacja jest włączona na stałe, nie można jej wyłączyć, ale po zastanowieniu to jest dobre rozwiazanie – bo po co ją wyłączać? W suszarkach z przełącznikiem jonizator może nam się wyłączyć przypadkiem, czego łatwo nie zauwazyć i potem suszymy bez jonów.

Philips HP8232/00 to suszarka sporych rozmiarów, ale jest lekka (waży 600 gram) i dobrze leży w dłoni. Na pewno warto jednak przemyśleć gdzie będziemy ją trzymać, w małej szufladzie może się nie zmieścić.

Suszarka posiada przycisk Cool Shot, który służy do utrwalania fryzury po modelowaniu zimnym powietrzem.

Przewód zasilający ma naszym zdaniem optymalną długość 1,8 metra. U podstawy uchwytu znajduje się praktyczny zaczep, dzięki któremu suszarkę można zawiesić na haczyku. Filtr wlotowy można łatwo zdemontować w celu oczyszczenia go z kurzu i włosów.

W zestawie otrzymujemy duży dyfuzor z długimi wypustkami do podnoszenia włosów oraz wąską nakładkę do modelowania.

Zwróciliśmy uwagę, że na początku użytkowania urządzenie wydziela specificzny zapach, ale na szczęście szybko on zanika. Ale mogło to być jednostkowe zjawisko, nie powtarzające się szerzej. Opinie użytkowników na temat niezawodności suszarki Philips HP8232/00 są bardzo dobre. Jest niedroga, ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny i w pełni zasługuje na polecenie.

Plusy Minusy
 • lekka
 • jonizacja wydmuchiwanego powietrza
 • dyfuzor i koncentrator w zestawie
 • szybko suszy
 • duża
Cena suszarki Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00: Zobacz najlepszą cenę.

Philips HP8232/00 vs Philips ThermoProtect Ionic HP8233/00

Suszarka do włosów Philips HP8233/00Philips HP8233/00 to bardzo podobna do HP8232/00 i równie udana suszarka. Ma zasadniczo taką samą konstrukcję i opcje, różni się kolorystyką oraz dodatkowym trybem turbo, czyli możliwością włączenia bardzo silnego nadmuchu. Jest niewiele droższa, więc jej stosunek możliwości do ceny nie jest tak korzystny jak w przypadku HP8232, ale jeżeli wizualnie bardziej ci się podoba, lub tryb turbo będzie wydaje ci się przydatny, to jak najbardziej też będzie ten model bardzo dobrym wyborem.

Remington Pro-Air Shine D5215 – tania suszarka z generatorem jonów, o dużej mocy

Remington D5215Osoby szukające taniej, ale kompletnie wyposażonej i porządnej suszarki powinny wziąć pod uwagę model Remington D5215. Suszarka ta ma sporo do zaoferowania. Posiada generator jonów, który wedle zapewnień producenta generuje 90% więcej jonów niż standardowa suszarka firmy Remington. Trudno nam zweryfikować tę informację, ale faktem jest, że po suszeniu włosy są gładkie, dobrze się układają i nie elektryzują się.

Mamy dwie prędkości nadmuchu i trzy temperatury – naszym zdaniem to optymalna ilość ustawień. Jest też funkcja zimnego nadmuchu, choć przycisk ją aktywujący jest mało wygodny – trzeba go trzymać cały czas wciśnięty aby suszyć włosy zimnym powietrzem.

W zestawie znajdziemy dyfuzor, która pomaga podnieść włosy i nadać im objętość oraz koncentrator przydatny przy modelowaniu włosów.

Suszarka ma dużą moc i szybko suszy włosy. Nawet jeśli masz długie, gęste i grube włosy możesz uzyskać dobry efekt w relatywnie krótkim czasie. Generowany podczas suszenia hałas jest na akceptowalnym poziomie.

Ma ergonomiczny kształt i dobrze trzyma się ją w dłoni, mimo sporego rozmiaru. Natomiast kabel mógłby być trochę dłuższy. Tylną kratkę suszarki łatwo zdemontować aby usunąć ewentualne zanieczyszczenia.

Wartą podkreślenia zaletą suszarki Remington D5215 jest aż 36 miesięcy gwarancji, widać że firma wierzy w niezawodność swojego produktu.

Plusy Minusy
 • duża moc
 • jonizator
 • niska cena
 • gwarancja 36 miesięcy
 • dyfuzor i koncentrator w zesatwie
 • krótki kabel
 • niewygodny przycisk do włączania zimnego nadmuchu
Cena suszarki Remington Pro-Air Shine D5215: Zobacz najlepszą cenę.

Remington Pro-Air Turbo D5220 vs PRO-AIR SHINE D5215

Remington Pro-Air Turbo D5220Remington Pro-Air Turbo D5220 ma silnik o większej żywotności (wg producenta dwukrotnie!) oraz o 100W większą moc (2400W) – choć ta akurat różnica jest symboliczna i nieodczuwalna. Ma też dłuższy kabel (1,8 metra), co jest plusem D5215 ma kabel trochę przykrótki. Dodatkowo posiada tryb turbo, aktywujący bezpośrednio maksymalną szybkość nawiewu. Ponadto naszym subiektywnym zdaniem ładniej wygląda. Ma równie długą gwarancję 36 miesięcy, w zestawie tak jak w D5215 dostajemy dyfuzor i koncentrator nadmuchu.

Remington D5220 jest zatem lepszą suszarką, ale wymaga dopłacenia kilkudziesięciu złotych, zatem stosunek możliwości do ceny nie jest już tak świetny.

Babyliss D212E – mocna, kompaktowa suszarka w atrakcyjnej cenie

Babyliss D212EBabyliss D212E to mała, ale waleczna suszarka. Mimo niepozornego, kompaktowego rozmiaru może się pochwalić sporą mocą, aż 2000 W, dzięki czemu szybko suszy włosy – zdecydowanie szybciej niż inne małe suszarki. Do dyspozycji mamy dwa ustawienia siły nawiewu i temperatury, jest też zimny nadmuch. Kabel ma 1,8 metra, jest w pełni wystarczający do wygodnego manewrowania suszarką.

W zestawie oprócz suszarki znajdziemy… instrukcję. O ile brak dyfuzora nie może dziwić w przypadku takiej mini suszarki, to trochę szkoda, że producent nie dodaje koncentratora powietrza.

Suszarka jest bardzo poręczna i lekka, ale jednocześnie oferuje udany kompromis między rozmiarem a możliwościami. Świetnie się sprawdzi gdy zabierzemy ją na basen, albo na wyjazd – chyba, że zupełnie nie mamy miejsca w bagażu i zależy nam wyłącznie na jak najmniejszym rozmiarze urządzenia – da się znaleźć jeszcze bardziej kompaktowe urządzenia.

Plusy Minusy
 • kompaktowy rozmiar
 • duża moc
 • niska cena
 • szkoda, że nie ma koncentratora powietrza w zestawie
Cena suszarki Babyliss D212E: Zobacz najlepszą cenę.

Philips Essential Care BHD006/00 – dobra i funkcjonalna suszarka turystyczna, ze składaną rączką

Suszarka Philips BHD006/00Taką właśnie bardzo kompaktową suszarką jest Philips Essential Care BHD006/00. Sama w sobie nie jest ona może szczególnie miniaturowa, to po prostu mała i lekka (450g) suszarka – ale dzięki składanej rączce na pewno znajdzie się dla niej miejsce w każdym plecaku czy walizce. Co więcej – w zestawie znajdziemy nawet praktyczne etui podróżne.

Suszarki podróżne zwykle poza kompaktowymi rozmiarami nie mają wiele do zaoferowania – niska moc, minimalna funkcjonalność. Suszarka Philips BHD006/00 wyłamuje się z tego schematu. Ma solidną moc 1600W i naprawdę dobrze suszy. Oferuje trzy kombinacje siły nawiewu i temperatury. Jest zimny nawiew, a nawet opcja ThermoProtect, chroniąca włosy przed przegraniem. W zestawie znajdziemy też koncentrator powietrza. Dla wielu osób (szczególnie mężczyzn) model ten sprawdzi się jako normalna, codzienna suszarka do domu.

Co więcej – Philips chwali się, że została zaprojektowana z myślą o cichym działaniu – cudów nie można się spodziewać, ale faktycznie jest cichsza niż typowe suszarki. Philips BHD006/00 to bardzo udany produkt, polecamy!

Plusy Minusy
 • mała i lekka
 • cicha suszarka
 • składana rączka
 • etui i koncentrator w zestawie
 • nie stwierdziliśmy
Cena suszarki Philips Essential Care BHD006/00: Zobacz najlepszą cenę.

Na co zwrócić uwagę kupując suszarkę do włosów?

 • Moc suszarki – wyższa moc oznacza zwykle szybsze suszenie włosów. Dobra domowa suszarka będzie miała nie mniej niż 1600 W, a najmocniejsze modele nawet 2000-2400 W.
 • Regulacja siły nawiewu – standardem są dwa stopnie siły nawiewu i jest to rozwiązanie wystarczające dla domowego użytku.
 • Regulacja temperatury – minimum 2 stopnie, a najlepiej 3. Im bardziej wilgotne włosy tym cieplejszym powietrzem możemy je suszyć. W miarę suszenia powinniśmy obniżać temperaturę. Gorącego powietrza używamy do stylizacji i układania włosów, a chłodniejszego do utrwalania fryzury.
 • Waga suszarki – lekka suszarka mniej męczy ręce, a przecież samodzielne suszenie i stylizowanie włosów wiąże się z dość niewygodną pozycją rąk.
 • Jonizacja – suszarka z jonizatorem dzięki wzbogacaniu wydmuchiwanego powietrza w jony ujemne pomaga domykać łuski włosów, wygładza je, zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów.
 • Dodatkowe nakładki – wąska końcówka na suszarkę koncentruje strumień i ułatwia układanie i pracę nad pasmami, dyfuzor z krótkimi wypustkami najlepiej sprawdza się dla włosów kręconych – podkreśla loki, a z długimi wypustkami dla prostych – pomaga nadać objętość i unieść włosy u nasady.
 • Nawiew zimny – do utrwalania fryzury, pomaga też domknąć łuski i wydobyć blask włosów. Zawsze na koniec suszenia należy użyć zimnego nawiewu. Na brak zimnego nawiewu można przymknąć oko tylko w przypadku suszarki turystycznej.
 • Długość kabla – zależna od odłegłości od gniazka w łazience i naszych zwyczajów przy suszeniu, może wynosić 1.5 do 3 metrów. Naszym zdaniem optymalna długość kabla suszarki do włosów w typowym domu to 1,8-2m. Dłuższy kabel będzie tylko zawadzał.

Czy warto kupić profesjonalną suszarkę fryzjerską do domu?

Jak coś jest profesjonalne to od razu kojarzy nam się, że jest lepsze. Nie bez powodu. Profesjonalne suszarki fryzjerskie mają wysokiej klasy, bardzo trwałe silniki, przystosowane do codziennej, ciągłej i wielogodzinnej pracy. Obudowy takich suszarek są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów i mają bardzo długi kabel (zwykle ok. 3 metrów) dostosowany do specyfiki pracy w salonie fryzjerskim. Popularne marki suszarek fryzjerskich to Valera, Babyliss Pro, Ermila czy Jaguar, są one znacząco droższe od typowych suszarek przeznaczonych do domowego użytku.

Czy jest sens dopłacać i kupować suszarkę profesjonalną do domu? Naszym zdaniem nie ma. Pod względem mocy, funkcjonalności i szybkości suszenia nie będzie się ona znacząco różniła od dobrej suszarki konsumenckiej, a z jej szczególnych walorów nie będziemy mieli wielkiego pożytku w domu – w końcu rzadko mamy potrzebę używać suszarki kilka godzin non-stop, albo odchodzić z suszarką 3 metry od gniazdka.

3 komentarze do “Jaką suszarkę do włosów kupić? Oto 5 najlepszych w 2019 roku”

 1. Żadne, ale to żadne porównanie które znalazłem nie wspomina o głośności suszarki, a osoby ich używające ogłuszają się 80-100 decybelami codziennie przez wiele lat!
  Czy nie czas żeby suszarki testować również pod względem głośności?

  Odpowiedz
  • Każda suszarka do włosów niestety hałasuje. Natomiast te których dźwięk był nadmiernie uciążliwy odpadły w kwalifikacjach do tego zestawienia.

   Odpowiedz
 2. Witam,
  „Popularne marki suszarek fryzjerskich to Valera (…) są one sporo droższe od suszarek przeznaczonych do domowego użytku.”
  Większość modeli firmy Valera nie jest droższych od najdroższej w teście Philips MoistureProtect HP8280/00, a nawet są o połowę tańsze. Kupiłem żonie Valere szukając 'cichej’ suszarki do włosów (codziennie rano budziła mnie jej stylówa fryzury). Napisałem 'cichej’ ponieważ jak wiadomo cudów nie mam – szczególnie o 6 rano, gdy zasadniczo nic innego nie zakłóca ciszy – ale faktycznie jak na suszarkę jest cicha (zwłaszcza na najniższej prędkości, której moja luba nie uznaje). Suszarkę wybrałem empirycznie sprawdzając głośność działania suszarek dostępnych w sklepie. Mój wybór padł na VALERA SWISS LIGHT 5300. Było to około 5 lat temu i do dziś jestem zadowolony (księżniczka zresztą też) i gdybym miał znów dokonywać zakupu suszarki, znów szukał bym cichej i znów rozważałbym modele firmy Valera (obiektywnie stwierdzam, że stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry).
  Odnośnie głośności – mam na tym punkcie małego hopla. Cicha suszarka, cichy (był) czajnik elektryczny, cichy odkurzacz (najtańszy UltraSilencer od Electroluxa – polecam – mieszkam w bloku, 3 pokoje, małe dziecko i odkurzanie o 1 w nocy nie stanowi problemu), teraz kupiłem cichą mysz do komputera (niemal niesłyszalny klik przycisków – Logitech M220 Silent). Aby nie przeszkadzać wieczorowo-nocną porą poszukuję podwójnych, bezprzewodowych, radiowych słuchawek do TV – tzn jeden nadajnik (podłączany pod źródło dźwięku) i dwie pary słuchawek. Może ktoś, coś polecić?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz